Információk, aktualitások

Középpontban a kutatók 2021 - Hallgatói és kutatói ösztöndíjak Magyarországon

Az NKFI Hivatal kiadványt jelentetett meg a kutatói életpálya egyes szakaszaira kínált pályázati lehetőségeiről.

Felkérés MTMT adatok frissítésére

A Magyar Tudományos Akadémia felhívása szerzők számára az MTMT adatbázisának frissítésére. További információk az https://www.mtmt.hu/ oldalon.

Kutatási területekhez javasolt adatbázisok

Tájékoztatás az MTMT-vel kapcsolatos változásokról

Az Egyetemi Központi Könyvtár és Levéltár tájékoztatása az MTMT-vel kapcsolatos változásokról.

Új online adatbázisok az NKE-n

Az oktatáshoz és kutatáshoz szükséges online szakirodalmak tára új adatbázisokkal bővül, amelyek minden egyetemi polgár számára elérhetővé válnak – akár otthonról is.

Folyóiratkereső rendszerek

A tudományos publikálást segítő legfontosabb folyóiratkereső rendszerek bemutatása, célja és feladata.

35 ezer angol e-könyv vált elérhetővé az Egyetemen

Az adatbázis otthonról is elérhető eduID vagy VPN segítségével.

Folyamatban lévő pályázati felhívások

Az egyetem oktatóinak és hallgatóinak szóló legfrissebb pályázati felhívásokról a fenti linken tájékozódhatnak.