35 ezer angol e-könyv vált elérhetővé az Egyetemen

Az NKE Egyetemi Központi Könyvtár és Levéltár évek óta biztosítja az Egyetem munkatársai számára a kutatómunkához nélkülözhetetlen ScienceDirect Freedom Collection adatbázis hozzáférését. A szolgáltatás keretében a világ legnagyobb tudományos kiadója, az Elsevier 2500 folyóiratához férhetnek hozzá az Egyetem kutatói. A kiadó a folyóirat-előfizetés mellett 2021. március 31-ig grátisz megnyitotta a hozzáférést 35 ezer angol nyelvű szakkönyvhöz is.

Az így elérhető kötetek között számtalan műszaki, hadászati, jogi kiadvány található. A könyvfejezetek a folyóiratcikkekkel egy felületen kereshetők, teljes szöveggel böngészhetők, elmenthetők és nyomtathatók a későbbi használatra.

Az adatbázis otthonról is elérhető eduID vagy VPN segítségével. Az egyhónapos próbahozzáféréssel kapcsolatos kérdéseket, visszajelzéseket a könyvtár munkatársai EZEN AZ E-MAIL címen várják.