Több ezer digitális magyar szakkönyv válik elérhetővé az NKE-n

Próbahozzáférés keretében 2024. május 31-ig online elérhetővé vált a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói és oktatói számára a Szakkiadók Társulása több mint tizenhétezer magyar nyelvű könyvének digitalizált változata. Az Egyetemi Könyvtár és a kiadói társulás megállapodása huszonnégy jelentős hazai kiadó könyvállományát teszi hozzáférhetővé az egyetemi polgárok számára, melyek a kutatás és az oktatás során egyaránt jól hasznosíthatók. A hozzáférés több kötelező és ajánlott irodalom online elérését teszi lehetővé korlátozás nélkül, teljes szöveggel az Egyetem teljes területén és akár otthonról is. A gyűjtemények számos releváns szakirodalmat tartalmaznak a társadalomtörténet, jogtörténet, politikatörténet, hadtörténet, hadtudomány, kriminológia, kriminalisztika, biztonságpolitika, jog- és államtudományok, gazdaságtudomány, szervezéstudomány, környezetvédelem, biológia és mérnöki tudományok területéről.

Kereséshez, böngészéshez használhatók az egyes kiadók saját gyűjteményei, illetve az adatbázis közös keresőfelülete is.

Az adatbázis egyetemi számítógépekről, illetve az egyetemi WIFI-n keresztül automatikusan elérhető. Otthoni elérés pedig eduID bejelentkezéssel lehetséges minden egyetemi polgár számára. Részletek ITT.