Olvasóterem az Oktatási Központban

Az Oktatási Központ földszintjén található F006-os terem többfunkciós olvasóteremként is működik.

Az olvasóterem célja, hogy a hallgatók és doktoranduszok részére teret biztosítson a tanuláshoz, a kutatáshoz, a kooperatív munkához, a közös felkészüléshez, de akár a szakkollégiumok műhelymegbeszéléseihez is. A teremben ezernél több jegyzet és kézikönyv, számos egyetemi folyóirat érhető el, valamint 12 számítógép áll rendelkezésre, elsősorban az adatbázisokban és az előfizetett digitális folyóiratokban és könyvekben történő kutatáshoz. A teremben a könyvtári szolgáltatásokról, illetve az Egyetem által előfizetett adatbázisokban történő keresésekkel kapcsolatban minden nap a nyitvatartás első órájában könyvtárosok nyújtanak segítséget. Mivel a terem könnyen átrendezhető, kiscsoportos közös munkához is ideális.

A nyitvatartás rendje alkalmazkodik a hallgatói időbeosztáshoz: hétfőn 14-21 óra között, kedden és szerdán 15-21 óra között, csütörtökön pedig 17-21 óra között látogatható.

Szerző: Tasi Tibor