Vis maior ügyintézés

Tisztelt Hallgatók!

A COVID-19 világjárvány okozta bizonytalan helyzetben felhívnánk az Erasmus mobilitásban a 2019-2020-as évben résztvevők figyelmét, hogy bizonyos esetekben van lehetőség vis maior kártérítési igényelni a pandémiás helyzet miatt meghiúsult mobilitások során keletkezett többletköltségek kompenzálására. Miután az egyetemi Járványügyi Operatív Törzs 2021. elején, figyelemmel a járványügyi állapotok súlyosságára, úgy határozott, hogy a 2020/21-es tanév 2. félévében nem lehetséges mobilitásra kiutazni, készítettünk egy rövid útmutatót a vis maior ügyintézés zökkenőmentesebbé tétele érdekében, amely, szándékaink szerint, remélhetőleg minden kedves érintettnek segítségére válik.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy amennyiben egyelőre csupán írásos igazolással rendelkeznek az elnyert ösztöndíjukról, szíveskedjenek felvenni a kari koordinátorokkal a kapcsolatot, és előzetesen tájékozódjanak a mobilitásuk megvalósításának lehetőségeiről.

Vis maior kérelmet nyújthat be, aki

- rendelkezik aláírt támogatási szerződéssel;

- megszakította mobilitását és online formában folytatta külföldi tanulmányait;

- megszakította mobilitását és nem tudja befejezni a támogatási szerződésbe foglalt tevékenységeket;

Vis maior támogatás kérelmezése:

- amennyiben nem, vagy csupán részben térítette meg a szolgáltató (pl. légitársaság, szállásadó, stb) a költségeiket, jelezzék vis maior igényüket a vis maior űrlap kitöltésével;

- az űrlap kitöltését alapos indoklással és a releváns támogató dokumentumok csatolásával szükséges ellátni úgymint számlák, igazolások, nyilatkozatok;

- amennyiben valamely költség elszámolásához nem rendelkezik számlával, töltse ki büntetőjogi nyilatkozatot és azt is csatolja a kérelméhez;

- a vis maior kérelmét (űrlapot és a kiegészítő dokumentumokat) elektronikus úton küldje meg az international.exchange@uni-nke.hu címre. Kérjük, hogy a kari ügyintézője is kapja meg másolatban a részünkre küldött levelet!;

- amennyiben mobilitásának megszakítására kényszerült, mindenképpen kérjen időtartam- és tanulmányi igazolást a fogadó intézménytől és azt csatolja a kérelemhez.

További információkért kérjük, olvassa el figyelmesen a Tempus Közalapítvány hallgatók számára készített kézikönyvét .

Kérdések esetén állunk szíves rendelkezésre az international.exchange@uni-nke.hu címen.

Köszönettel: Nemzetközi Igazgatóság

LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK:

- Egyéni mobilitáshoz kapcsolódó vis maior kérelem

- Büntetőjogi nyilatkozat vis maior költségelszámoláshoz

- Útmutató hallgatóknak