A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) és a Magyar Atlanti Tanács stratégiai jelentőségű együttműködési megállapodást írt alá június 24-én az NKE-n, amely új alapokra helyezi a két intézmény közötti szakmai kapcsolatokat, és hozzájárul az euroatlanti együttműködés további erősítéséhez. A kezdeményezés aláírásán jelen volt Deli Gergely, az NKE rektora, Prőhle Gergely, a Magyar Atlanti Tanács elnöke, valamint Gyarmati István a szervezet főtitkára.
A megállapodás célja a tudásmegosztás, a szakmai párbeszéd elősegítése, valamint közös programok és kezdeményezések megvalósítása olyan területeken, amelyek kiemelt jelentőséggel bírnak az euroatlanti térség stabilitása, biztonsága és versenyképessége szempontjából.
A jelenlegi nemzetközi környezetben különösen fontos az értékalapú partnerségek erősítése, a transzatlanti kapcsolatok ápolása. Az euroatlanti együttműködés továbbra is meghatározó szerepet játszik a demokratikus értékek, a gazdasági fejlődés és a nemzetközi béke- és biztonság előmozdításában.
A megállapodás értelmében az egyetem, és annak John Lukacs Intézete rendszeresen együttműködik a Magyar Atlanti Tanáccsal közös rendezvények és konferenciák megvalósításában, melyhez a Magyar Atlanti Tanács szakmai hátteret és erőforrást biztosít.