A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) június 9-12. között rendezi meg a 93. Ünnepi Könyvhetet Budapesten, a Vörösmarty téren és a Duna-korzón, amelyen a Ludovika Egyetemi Kiadó immár második alkalommal vesz részt. A kortárs magyar irodalomról és a kortárs magyar könyvművészetről áttekintést nyújtó rendezvényen 176 pavilonban összesen 182 kiadó várja köteteivel az érdeklődőket, valamint zenés és családi programokon is részt vehetnek az odalátogatók.
A Ludovika Egyetemi Kiadó standja az 58-as számot kapta a Duna-korzón, a Marriott Hotel melletti oldalon, ahol számos újdonsággal és korábbról ismert tudományos művekkel várják az érdeklődőket.
„A kiadó második alkalommal van jelen a magyar könyves szakma legnagyobb éves rendezvényén. A jelentős szakkönyvkiadási tapasztalattal rendelkező műhely célja, hogy továbbra is élvezze szerzői és olvasói bizalmát, és Magyarország elismert és egyre népszerűbb tudományos könyvkiadójaként magas könyvszakmai követelményeknek megfelelő publikálási lehetőséget nyújtson a különböző tudományterületeken és könyvtípusokban az ország jeles tudós szakemberei számára. Az Ünnepi Könyvhét idén is kivételes alkalmat ad arra, hogy az elmúlt időszakban megjelent könyveinket a szélesebb közönség is megismerhesse” – hangsúlyozta Loványi-Petró Ildikó, a Ludovika Egyetemi Kiadó vezetője.
Ízelítő a Ludovika Egyetemi Kiadó az Ünnepi Könyvhéten megjelenő kiadványaiból:
Parragh Bianka, Báger Gusztáv (szerk.): Az ösztönző állam válságkezelése II.
Francesco Giubilei: A nyugati konzervatív gondolkodás kézikönyve
Rod Hague, Martin Harrop, John McCormick: Összehasonlító kormányzattan és politikatudomány
Szabó Márton: Társadalompoétika I–III.
Guido Romanelli: Küldetésem Magyarországon a Tanácsköztársaság és a román megszállás idején
Mindezeken felül a kiadó további, az elmúlt másfél évben megjelent valamennyi kötete is helyet kap, így például a Roger Scruton, Mark Dooley: Beszélgetések Roger Scrutonnal és a Padányi József, Koltay András által szerkesztett Ludovika című könyvek is. Ez utóbbi, amellyel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a jogelőd intézmény létrehozói, épülete és a Ludovika általa megtestesített hagyomány előtt tiszteleg, méltán képviseli az Egyetemet a legszínvonalasabb kivitelezésű magyar könyvek számára az MKKE által meghirdetett Szép Magyar Könyv 2021-es pályázaton.
A 93. Ünnepi Könyvhét június 12-e, vasárnapig tart, ahol a Ludovika Egyetemi Kiadó gondozásában megjelent kiadványok kedvezményesen megvásárolhatók az 58-as standnál.
Szöveg: Sallai Zsófia
Fotó: Szilágyi Dénes