Új egyetemi tanár az NKE-n

Horváth Attila alezredes, az NKE Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) Műveleti Logisztikai Tanszék vezetője egyetemi tanári kinevezést vehetett át az intézmény Szenátusának szerdai ülésén. Az Áder János köztársasági elnök által jegyzett okiratot Koltay András rektor adta át az NKE új professzorának.

Horváth Attila 1997 óta vesz részt oktatóként a HHK és jogelőd intézményeinek munkájában. 2012 óta a Műveleti Logisztikai Tanszék tanszékvezetője, 2017 óta pedig a katonai műveleti logisztika mesterképzési szak szakfelelőse. Törzstagja a Katonai Műszaki Doktori Iskolának, a Hadtudományi Doktori Iskolának pedig témakiírója. Az alezredes 2004-ben habilitált hadtudományokból, kutatási területe a közlekedési kritikus infrastruktúra védelme, a terrorizmus tendenciái, a terrorcsoportok lehetséges célpontjai, valamint a közlekedési és logisztikai támogatás. Horváth Attila több éven át vezette a Magyar Hadtudományi Társaság Védelemgazdasági és Logisztikai Szakosztályát, testületi tagja a Magyar Katonai Logisztikai Egyesületnek, és részt vesz a Hadtudomány című folyóirat szerkesztőbizottságának munkájában is. Pályafutása során több szakmai elismerésben is részesült, legutóbb a Magyar Hadtudományi Társaság elnöksége Tanárky Sándor-díjat adományozott az alezredesnek a hadtudományban felmutatott eredményei, valamint tudományszervező tevékenysége elismeréseként.

Szöveg: Szöőr Ádám