Pályázati felhívás publikációk támogatására

A minőségi publikációk támogatására hirdet pályázatot a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rektora. A három kategóriában megjelenő felhívások közvetlen támogatást jelentenek az NKE oktatói, kutatói, hallgatói számára elismertségük motiváláshoz, a kiválóság elismeréséhez.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen megvalósuló, a jó kormányzást és a közigazgatás modernizációját szolgáló felsőoktatási képzés- és kutatásfejlesztési feladatok támogatásáról szóló kormányhatározat az Egyetem nemzetközi versenyképességét mérő rangsorhelyek elérését, a kutatási teljesítmény jelentős mértékű fejlesztését jelölte meg hosszabbtávú feladatként. Ebben fontos szerepet játszhatnak a minőségi publikációk, hiszen ezek teremtik meg a szervezet és az egyén számára is a hazai és nemzetközi ismertséget. Ez pedig nagyban elősegíti a rangsorokban való előrelépést, az egyéni innováció kiteljesedését. A „Publikációs Projektek Támogatása” (PPT) fejlesztési program keretében publikációs nívódíj elnyerésére és nemzetközileg jegyzett, Q-s közlemények szerzőinek anyagi motiválására is lehet pályázatot benyújtani. Előbbi oktatók, kutatók és adminisztratív munkakörben dolgozók, míg utóbbi a hallgatók számára is elérhető.

A pályázati felhívások a következő linkeken érhetőek el: