Doktoranduszaink a legjobbak között

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által meghirdetett Kooperatív Doktori Program (KDP) Doktori Hallgatói Ösztöndíjhoz című pályázatán az NKE 18 doktorandusza nyert többéves támogatást. Ezzel az NKE a hat legeredményesebb intézmény között szerepel a 18 magyar egyetem közül. A KDP célja, hogy a kutatás-fejlesztés-innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában. A Programban részt vevő doktori hallgatók vállalati, illetve közszolgálati intézményi együttműködésben, a doktori iskola intézményes keretei között dolgozzák fel témájukat.

A KDP a doktori hallgató számára ösztöndíjat, valamint a témavezető és a vállalati szakértő részére bérköltséget biztosít, ezen felül a fokozatszerzés elismerési díjait, illetve a fogadó doktori iskola részére a kutatáshoz biztosít támogatást.