Tisztjelölti esküt tettek az NKE hallgatói

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának 80 rendőr- és 44 pénzügyőr tisztjelöltje tett ünnepélyes esküt az ORFK-n, illetve a NAV épületében.

Az elméleti és gyakorlati feladatokból álló rendőr tisztjelölti vizsgát sikeresen teljesítő hallgatók közül bűnügyi szakon 23-an, gazdaságvédelmin 17-en, közlekedésrendészetin 11-en, közrendvédelmin 14-en, igazgatásrendészetin tízen, határrendészetin pedig öten tanulnak.  A pénzügyőri tisztjelölti eskütételen Ruzsonyi Péter bv. dandártábornok, a Rendészettudományi Kar dékánja úgy fogalmazott, hogy az eredményes vizsga tette a hallgatókat igazi tisztjelöltekké, amely folyamatnak a koronája maga az eskütétel. A dékán szerint a tisztjelölteknek leendő hivatásukban elsősorban emberként kell helytállniuk, amelyhez komolyságot és kitartást kívánt. A NAV épületében tartott eskütételen a legjobb tanulmányi eredményt elért hallgatók közül ketten államtitkári elismerésben részesültek, amelyet Polcz Attila dandártábornok, a NAV rendészeti szakfőigazgatója adott át az ünnepségen.

Szöveg: Deák József, Suba László