Becsületkeresztet kapott az NKE

Józsefvárosi Becsületkereszt kitüntetésben részesült a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Az elismerést az intézmény főtitkára vette át március 24-én, az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezett ünnepségen. A Józsefvárosi Önkormányzat idén is díjazta a kerület érdekében kiemelkedő munkát végzett személyeket és szervezeteket.

„Az ember mindig azt kívánja, hogy olyan hivatása legyen, amiért szívvel-lélekkel tud dolgozni. Józsefvárosért tenni ilyen érzés. Nemcsak a szép épületek, a történelme, vagy a fejlesztések teszik különlegessé a kerületet, hanem az itt élő emberek is - mondta ünnepi beszédében Sára Botond polgármester. Az ünnepségen a Józsefvárosi Önkormányzat képviselő-testülete által alapított elismerések átadására is sor került, így kiosztották az idei díszpolgári címeket, valamint a „Józsefvárosi Becsületkereszt”, a „Józsefvárosért”, a „Józsefvárosi Aranykoszorú” és a „Jó Sport” elismeréseket is. „Józsefvárosi Becsületkeresztet” kapott a Nemzeti Közszolgálati Egyetem is, amelynek Ludovika Campusa szerves részét képezi a kerületnek és a két intézmény között szoros az együttműködés. A kitüntetést Horváth József, az NKE főtitkára vette át Sára Botond polgármestertől és Kocsis Máté országgyűlési képviselőtől.

Fotó: Ványi Ákos - Józsefváros újság