Tanulmány a Ludovika Akadémia Közlönyének első tíz évéről

A napokban jelent meg egy tanulmány az első folytatólagosan kiadott katonai szakfolyóirat indulásáról munkatársunk, Mészáros Zoltán (NKE Egyetemi Könyvtár főigazgató) tollából, melyet az érdeklődők a Honvédségi Szemle 2024. évi 2. számában olvashatnak "A Ludovika Akadémia Közlönyének első tíz éve (1873-1883)" címmel. A cikk Ludovika-történeti jelentőségét az adja, hogy a Közlöny szerkesztői és a szerzők legnagyobb része a magyar királyi Honvéd Ludovika Akadémia tanári karában foglalt helyet, így a lap története szorosan összefonódott az Akadémia történetével. Továbbá a lap nagy hatással volt a magyar hadtudományi irodalom és a katonai nyelv fejlődésére, ezért hadtörténeti szempontból is megkerülhetetlen forrás a korszak kutatói számára.

A cikk az alábbi linken elérhető.