Víz Világnapja a VTK Kari Könyvtárban

A Víztudományi Karon 2018. március 21-én került megrendezésre a Víz Világnapi rendezvénysorozat. A „Járd körbe a Campust” szakmai vetélkedő egyik kiemelt helyszínéül a Könyvtár szolgált. A regisztrált csapatok (5 középiskolai és 2 kari) kísérőhallgatók segítségével oldhattak meg olyan érdekes, nem mindennapi, a környezetvédelem fontosságára felhívó szakmai feladatokat, melyek bár előképzettséget nem, de rátermettséget, gyors helyzetfelismerést, információkeresésben való jártasságot annál inkább igényeltek. A többség számára ezidáig ismeretlen környezet így válhatott végül egy potenciális lehetőséggé a jövőbeni tanulmányok támogatásához, bemutatva azokat a helyi specifikációkat, melyek bárki számára adottak a nyilvános szakkönyvtár szolgáltatásait igénybe véve.

A mintegy negyven fő résztvevő a programnak köszönhetően nem csak új tapasztalatokkal és információkkal gazdagodhatott, hanem egy rögtönzött könyvtárhasználati foglalkozásban is részesült, tovább gazdagítva a tartalmas, közösen töltött napot a Campuson.