A hét adatbázisa

A hét adatbázisa rovatunkban a könyvtári adatbázisok egyik fontos tagját, az Akadémiai folyóiratok adatbázisát, az AKjournals-t szeretnénk az Önök figyelmébe ajánlani.

Az Akadémiai Kiadó gondozza Magyarország legnagyobb tudományos, műszaki és orvosi folyóirat-portfólióját, több mint 60 referált (peer-reviewed) lappal. A 38 hazai impaktfaktoros folyóiratból 22 náluk jelenik meg.

• Használható: az Egyetem számítógépjeiről, illetve felülettől függetlenül, külön alkalmazás letöltése nélkül tableten vagy mobiltelefonon is

• A cikkek kutathatók szerző, cím és absztrakt szerint, és a teljes nyomdaival megegyező tartalom (full-text) letölthető Pdf-formátumban

Ide kattintva az adatbázisban elérhető folyóiratok listáját láthatja.

Az alábbi folyóirat papír alapon az Egyetemi Központi Könyvtárában, elektronikusan az AKjournals adatbázisban érhető el.:

További ízelítő az online tartalomból:

Ugrás múlt heti ismertetőnkhöz