Új Ludovika Scholarok az NKE-n

A Ludovika Scholars Program keretében újabb vendégelőadók érkeznek egyetemünkre április 22-26. között, ezúttal Horvátországból, Észak-Macedóniából és Törökországból.

Erdal Coşkun, az Istanbul Kultur University adjunktusa, építő- és szerkezetmérnök, a 2023-as Kahramanmaraş-i földrengés tapasztalataival, annak a különböző szerkezetekre gyakorolt hatásairól készült tanulmánnyal érkezik. Memet Memeti, a tetovoi South East European University dékánja, közigazgatási szakember, áttekintést nyújt nekünk az etnikai hovatartozás és helyi irányítás kérdéseiről Észak-Macedónia és Koszovó kontextusában. Matija Milos, a Rijeka Egyetem adjunktusa, az összehasonlító alkotmányjog és jogi retorika szakértője, nyilvános előadásában kitér a szimbolikus beszéd védelmére az internet korában. Angelina Stanojoska, a St. Kliment Ohridski Egyetem dékánhelyettese, kriminológus szaktekintélye, a kibertérben megvalósuló, nemi alapú erőszakra rávilágító kutatásairól tart egy összefoglalót.

Az előadások részleteiről IDE kattintva tájékozódhat.

Címkék: Ludovika Scholarok