A hét adatbázisa

A hét adatbázisa rovatunkban a Web of Science (WsS) adatbázist mutatjuk be, melyet kiemelten Oktatóink figyelmébe ajánlanánk.

A Web of Science hivatkozáskereső bibliográfiai adatbázis feldolgozza minden tudományterület legfontosabb, szigorú bírálati elvek szerint válogatott folyóiratait, könyveit és konferencia anyagait, amely által lehetővé teszi:

• magas tudományos besorolású cikkek elérését;
  • releváns eredmények elérését a kapcsolódó tudományterületeken;
  • új trendek feltárását, melyek segítségével sikeres lesz a kutatómunka;
  • lehetséges együttműködő kollégák megtalálását a citátum rekordok segítségével;
  • a kutatás, írás, bibliográfia-készítés integrálását egyetlen szervezett folyamatba.

A Web of Science adatbázis három fő tudományterületre osztva rendszerez 1975-től:

• Arts & Humanities Citation Index: Bölcsészettudományi és művészeti index,
  • Science Citation Index Expanded & SciSearch: Természet- és műszaki tudományos index,
  • Social Sciences Citation Index & Social SciSearch: Társadalomtudományi index.

Az egyedi keresési módszernek köszönhetően az idézett közlemény(ek) keresésének lehetőségét kínálja. Minden irányban tudnak tájékozódni a szakirodalomban, kereshetnek minden tudományterületen és korszakban, valamint kereshetőek egy adott szerző közleményeire hivatkozó publikációk adatai.

A tudományos publikációk és az azokat idéző publikációk a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) adatbázisba importálhatók a Web of Science felületéről.