A hét adatbázisa

A hét adatbázisa rovatunk ismét jelentkezik, ezúttal a ProQuest adatbázis működését tanulmányozzuk.

A ProQuest egy teljes szövegű multidiszciplináris adatbázis-csomag. Dinamikusan fejlődő és egyre bővülő nemzetközi gyűjtemény, amely az egyetemi könyvtár honlapján keresztül érhető el.

Ezernél is több szakfolyóiratot, műhelytanulmányokat, doktori értekezéseket és más dokumentumtípusokat tartalmaz. Mindezek egészen az 1970-es évektől, napjainkig elérhetőek.

ProQuest nemzetközi adatbázis részei és témakörei:

Ebook Central - Elektronikus könyvek egyik legnagyobb választékát találjuk itt
Criminal Justice Database - (1981 - napjainkig) Kriminológia és büntető igazságszolgáltatás
Military Database - Űrrepülés, nemzetvédelem, építőmérnöki tudományok, politikatudomány
Political Science Database - (1985 - napjainkig) Nemzetközi kapcsolatok és politikatudomány
SciTech Premium Collection - Műszaki és természettudományi gyűjtemény

A  ProQuest adatbázis könnyen és gyorsan kezelhető. Kereshetünk akár témára, dokumentumra is. A elektronikus tartalmakat pdf-formában, full-text változatban tölthetjük le.Galériánkon keresztül ízelítőt kaphatunk a gyűjtemény működéséről:

Ugrás múlt heti ismertetőnkhöz