Folyóiratszemle: National Geographic

„Tettekre indítani az embert, hogy őrizze meg a Földet.” - hangzik a National Geographic magazin küldetése, amelyet most a „Föld Napja” aktualitása kapcsán szeretnénk Olvasóink figyelmébe ajánlani e heti Folyóiratszemlénkben.

A National Geographic cikkei főként földrajztudomány, az állat- és növényvilág, a természeti környezet és a társadalomtörténet területét érintik. A világ legelterjedtebb és legigényesebb ismeretterjesztő lapja napjainkban.  A lap világszerte 37 nyelven, köztük magyarul is, jelenik meg, így az havonta több mint 60 millió olvasóhoz jut el.  Az első számot 1888-ban adták ki. Magyar nyelven 2003 óta jelenik meg.

Az Egyetemi Könyvtárban a nyomtatott változat 2017-től érhető el.  A kiadvány honlapján rövid ajánló kivonatokat olvashatunk az aktuális szám tartalmából.