„Mára mindenki felismerte, hogy dolog van!”

Fenntarthatóság és versenyképesség a felsőoktatásban.

Az, hogy milyen társadalmat építünk, milyen lesz az értelmiségünk, mely prioritások mentén milyen döntéseket hozunk – nos, az mind-mind a felsőoktatásban dől el, állítja a Ludovika Podcast mai adásának szakértője, Czippán Katalin. A Környezeti Fenntarthatóság Intézet munkatársát, az NKE fenntarthatósági fejlesztési programjának szakértőjét arról kérdeztük, milyen jó gyakorlatok működnek a hazai egyetemeken.

Miképpen épülnek be a külföldi gyakorlatok a hazai egyetemek mindennapjaiba? Hogyan érvényesülhetnek a fenntarthatósági szempontok és hatások az egyetemi kutatások során? Mi jellemzi e szempontból az NKE gyakorlatát? Mi az egyetemi koncepció célja?

„Gondoljuk át pályázati szokásainkat; hiszen más sok elem megvan. Beszéljünk arról, miképpen tesszük ezeket láthatóvá – haladni apró lépésekben, közösen lehet” – figyelmeztet Czippán Katalin. Részletek a Ludovika Podcast adásában.

Címkék: Ludovika Podcast