Online is elérhető a Bonum Publicum legfrissebb száma

A digitális megújulás éve

Hamarosan – a Digitális Állampolgárság Program révén – jelentősen egyszerűsödhet a közigazgatási ügyek intézése a jövőben. Több más országhoz hasonlóan hazánkban várhatóan nyár közepén debütál az a mobilapplikáció, amelynek köszönhetően digitálisan intézhetjük többek között gépjármű-adásvételünket, igényelhetünk személyes okmányokat, kérelmeket adhatunk be, vagy kezelhetjük e-dokumentumainkat; mindezt a nap bármelyik szakában. A nagyszerű innovatív megoldás nem csupán a felhasználói kényelmet biztosítja, de gazdaságélénkítő hatása is lehet szakértőnk szerint. Azonban más digitális újításokat is hoz 2024: magasabb szintre emelkedik a kiemelten fontos társadalmi-gazdasági szervezetek információbiztonsági védelme, amelyről már egy EU-s direktíva rendelkezik. Ennek hatálya alá hazánkban többezres nagyságrendben tartoznak szervezetek, köztük egyetemünk is, amelyek számára új feladatokat is meghatároz a rendelkezés. Európa-szerte ez utóbbi is, de leginkább a megváltozott biztonsági környezet értékelte fel a kiberbiztonsági szakértők munkáját, az ő képzésükben pedig élen jár a Nemzeti Közszolgálati Egyetem; ahogy a kibervédelmi szakfelelős fogalmazott lapunknak: „Rang lett az NKE-n végezni!”

Szilágyi Dénes főszerkesztő

A Bonum Publicum legfrissebb lapszáma IDE KATTINTVA érhető el.

A Bonum Publicum korábbi lapszámai EZEN A LINKEN olvashatók.

Címkék: Bonum Publicum