Ötödik helyen a Ludovika Vívószakosztálya

A Magyar Vívó Szövetség nyilvánosságra hozta az egyesületek pontversenyének 2022-es eredményét, amely szerint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) sportegyesülete, a több mint húszéves Ludovika SE Vívószakosztálya 48 egyesületből immár az 5. legeredményesebb vívóklub Magyarországon.

A szakosztály két évvel ezelőtt a 45. helyről indult, tavaly már a legjobb 10 között szerepelt, idén pedig olya történelmi klubokat sikerült megelőznie, mint a Fradi, a Törekvés vagy az UTE.

Az NKE vezetése célul tűzte ki, hogy olyan vívóklubot hozzon létre, amely a Ludovika nevet újra a vívás élvonalába emeli. A Bartóki-Gönczy Balázs szakosztályvezető és Mazzá Lorenzo vezetőedző irányításával megkezdődött munka eredményeképpen a Ludovika SE Vívószakosztálya mára a hazai egyesületek élvonalába került.

Fotó: Ludovika SE Vívószakosztály