NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
LUDOVIKA

Év Sportolója Gála – dobogós helyen a KEK

Harmadik helyen végzett a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája (KEK) az Év szabadidősport-rendezvénye kategóriában a január 9-én rendezett Év Sportolója Gálán. A KEK mellett a Balaton-átúszás és a Jégpályák Éjszakája kerültek a döntőbe. A torna fő sportágainak helyszíneit adó Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) nem csupán házigazdája, de társszervezője is az összmagyar multisport eseménynek, ahol az anyaországi és a határon túli egyetemek sportolói mérik össze erejüket. A megmérettetés lehetőséget ad arra is, hogy a Kárpát-medencében tanuló felsőoktatási hallgatók a sporton keresztül kapcsolatot építhessenek ki egymással.

„Szervezői oldalról nagyon örülünk annak, hogy egy ilyen nagy eseményen pályázatunk bekerült a három közé. Szól ez magának a rendezvénynek, és annak az elmúlt tizenhárom éves munkának, amit a BEAC-ban végeztünk. Sokan neveztek, nagy elismerés, egyben dicsőség, hogy ilyen mezőnyben ott lehetünk a dobogón” – emelte ki Simon Gábor, a BEAC igazgatója, a KEK alapítója.

Az idei sportesemény előkészületei már zajlanak, a XIV. KEK-et a tervek szerint 2023 márciusában tartják meg.

Szöveg: Sallai Zsófia, BEAC