Elindult a Diplomataképző Program második évfolyamának jelentkezési időszaka

Pacsay-Tomassich Orsolya államtitkár, a Magyar Diplomáciai Akadémia elnöke és Koltay András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora online videóban jelentette be az Akadémia Facebook-oldalán, hogy április 6-án elindult a Diplomataképző Program második évfolyamának jelentkezési időszaka.

Az intézmények szoros együttműködésében megvalósuló program széleskörű, versenyképes képzést kínál azoknak, akik a magyar diplomáciai karban akarnak dolgozni, a magyar nemzeti és gazdasági érdekeket akarják képviselni a világban. A program során a résztvevők ösztöndíjat kapnak és a sikeresen végző ösztöndíjasok megkezdhetik diplomáciai karrierjüket a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.

A program részleteiről és a felvételi folyamatról további információk érhetők el a Magyar Diplomáciai Akadémia honlapján és Facebook-oldalán.