Patyi András lett a Kúria elnökhelyettese

Áder János államfő a Kúria elnökhelyettesévé nevezte ki Patyi Andrást, az NKE korábbi rektorát, jelenlegi tanszékvezető egyetemi tanárát. A kinevezésről szóló dokumentumot hétfőn adta át a köztársasági elnök a Sándor-palotában.

Az átadáson az MTI tudósítása szerint Senyei György Barna, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, Varga Zsolt András, a Kúria elnöke és Haszonicsné Ádám Mária, a Köztársasági Elnöki Hivatal főigazgatója is részt vett. Patyi András 2012-től 2018-ig volt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, emellett a Nemzeti Választási Bizottságot is vezette. A Kúria új elnökhelyettese oktatóként továbbra is részt vesz a NKE életében: jelenleg az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon működő Lőrincz Lajos Közigazgatási Jogi Tanszék vezetője.

Fotó:MTI