Megjelent a Bonum Publicum!

Az Európában elsőként engedélyezett Pfizer/BioNTech koronavírus vakcina kidolgozásban jelentő szerepet játszó magyar kutatók is megszólalnak a Bonum Publicum egyetemi magazin aktuális számában. A pandémia mellett az új év számos változást hozott a nagyvilágban: teljes körűvé vált a brexit és új elnök lépett hivatalba az Egyesült Államokban. A közszolgálati lapban ezekről is olvashatnak, mint ahogy szűkebb közösségünk, az NKE életének fontos pillanatairól is. Ezekről is szólt a magazinnak adott évindító interjújában Koltay András rektor, aki elmondta: az egyetemet szellemiekben és a köveit tekintve is tovább kell építeni. Az egyetemi vezető szerint azon kell dolgoznia az intézménynek, hogy olyan közösséggé váljon, amely ismeri a maga történelmi és kulturális hagyományait, és érzi a minket ma körülvevő világ rezdüléseit.

A februári lapszám teljes terjedelmében ITT olvasható.