Online workshop a köznevelés integritásának fejlesztésére

„Integritásmenedzsment a köznevelésben” címmel, mintegy 70 fő részvételével tartottak online rendezvényt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Egy áprilisi jogszabály-módosítást követően a tankerületi központok az 50/2013. (II. 25.) Korm. rendelet hatálya alá kerültek, így kockázatkezelésre épülő integritásirányítási rendszert működtetnek. A felmerülő új feladatokat ellátó szakemberek képzésére a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kiemelt figyelmet fordít. A rendezvény célja volt, hogy a tankerületi központok kijelölt integritás tanácsadói és integritásmenedzsmenttel foglalkozó tisztviselői számára szakmai segítséget és támogatást nyújtson feladataik ellátásához, különös tekintettel az integritásjelentés elkészítésére és a szervezeti kockázatok felmérésére. Ennek érdekében a témában jártas szakértők gyakorlatközpontú előadások keretében mutatták be a kapcsolódó feladatokat, illetve nyújtottak betekintést az integritásirányítási rendszerbe és a szervezeti kockázatelemzés sajátosságaiba, így biztosítva a résztvevők megfelelő felkészítését. Az online workshopot a KÖFOP-2.2.3-VEKOP-16-2016-00001 azonosítószámú „Kapacitásfejlesztés és szemléletformálás a korrupciós esetek nagyobb arányú felderítése, illetve megelőzése érdekében” című projekt keretében rendezte az intézmény a Klebelsberg Központtal és a Nemzeti Védelmi Szolgálattal együttműködve.

Szöveg: Kitta Annamária

Fotó: Klebelsberg Központ