Mobilitási programok az NKE-n

A koronavírus járvány élénken érintette az egyik legjelentősebb nemzetközi mobilitási programot, az Erasmust. Egyfelől a külföldön tanulmányokat folytató hallgatók hazahívása, másfelől a Magyarországon lévő külföldi hallgatók körüli teendők jelentettek feladatokat, ám az NKE különféle szervezeti egységei összehangolt munkával megoldották ezeket. A hallgatók dönthettek úgy, hogy megszakítják mobilitásukat, és a járvány levonulta után folytatják a tanulmányokat. Arról, hogy mi lesz a felmerülő többletköltségekkel, mely országok a népszerűek a hallgatók körében és mennyire kedvelt az Egyetem a mobilitási programokban, részleteket Kováts Antónia, nemzetközi irodavezető mondott a Ludovika TV-ben.

Szöveg: Tasi Tibor

Videó: Halápi Katinka