Ünnepségen köszöntötték az Erasmus hallgatókat

Több mint 50 külföldi hallgatót fogad az Erasmus+ mobilitási program keretében a tavaszi félévében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A 14 országból érkező fiatalokat az International Welcome Day-en köszöntötte az intézmény.

A hallgatók Oroszországból, Spanyolországból, Franciaországból, Csehországból, Olaszországból, Hollandiából, Törökországból, Szlovákiából, Azerbajdzsánból, Egyiptomból, Lengyelországból, Belgiumból, az Egyesült Királyságból és Koszovóból érkeztek tanulni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. Breuer Klára, az intézmény nemzetközi igazgatója kiemelte, hogy az NKE egyszerre testesíti meg a múltat, a jelent és a jövőt. Amíg a Ludovika Főépület a katonaakadémiai hagyományokra utal, az oktatás és az új infrastruktúra a modern kor igényeinek próbál minél jobban megfelelni. Elhangzott, hogy az Erasmus egy kifejezetten sikeres programja az Európai Uniónak, az Egyetem számára pedig fontos feladat, hogy minél többet nyújtson a Magyarországra érkező diákoknak. A rendezvényen a külföldi hallgatók rövid betekintést nyerhettek az intézmény karainak képzési rendszerébe is. Zachar Péter Krisztián nemzetközi dékánhelyettes arról beszélt, hogy az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar az elmúlt évek változásai miatt a legnagyobb karrá nőtte ki magát és számos képzési lehetőséget kínál a hazai és külföldi hallgatók számára, a legkülönbözőbb témákban és területeken. Jobbágy Zoltán ezredes, a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar nemzetközi dékánhelyettese a civil-katonai kapcsolatok fontosságát, valamint az oktatási szemlélet regionális és globális jellegét hangsúlyozta. Mészáros Bence r. ezredes, a Rendészettudományi Kar nemzetközi dékánhelyettese szerint a jövőben a karon és az egyetemen is bővül majd az angol nyelvű képzések száma. Az RTK képzéseire egyébként idén minden eddiginél több, összesen 20 hallgató érkezett és az NKE idén először Koszovóból is fogad hallgatókat.

Szöveg: Zavodnyik Blanka