Lovaglási lehetőség az NKE-n

Igazi történelmi helyszínen nyílt lovaglási lehetőség a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusán. A fedeles lovarda a hallgatók és dolgozók mellett a lakosság részére is nyitva áll.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem területén található az egykori Honvéd Ludovika Akadémia lovardájának egy kicsiny szelete. Ezáltal nem túlzás azt állítani, hogy a lovarda ezen megmaradt része valódi történelmi ereklye, amely az Orczy-park megújulásával régi fényében ragyog. A Lovarda az egyetemi lovas igények kiszolgálásán túl a lakosság részére is nyitva áll hétfőtől szombatig 08:30 és 11:30, valamint 13:30 és 19:00 között. A lovaglásra jelentkezésről bővebben ITT olvashat. Időpont a lovaglas@uni-nke.hu e-mail címen kérhető.

Szöveg: Tasi Tibor