Új vezető a Nemzetközi Igazgatóság élén

Szeptember 1-től, rektori felkérésre Breuer Klára látja el az NKE Nemzetközi Igazgatóságának vezetői feladatait. A megbízás elsődleges célja az Egyetem nemzetközi kapcsolatai fejlesztésének elősegítése.

Az NKE Nemzetközi Igazgatósága a nemzetközi rektorhelyettes felügyelete alá tartozó szervezeti egység. A nemzetközi rektorhelyettesi feladatokat Koller Boglárka, a NETK volt dékánja látja el, míg a nemzetközi igazgató kiemelt vezetői megbízást Breuer Klára kapta. Az igazgató 1987-ben végzett történelem – angol nyelv és irodalom szakon a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen, majd 1991-ben elvégezte a MÚOSZ Bálint György Újságíró Akadémiát is. Szintén a rendszerváltás után, 1991-ben felvételizett a Külügyminisztériumba, ahol számos területen dolgozott. Többek között szolgálatot teljesített Magyarország washingtoni nagykövetségén, mint sajtóattasé, majd a londonin, mint a nagykövet helyettese. Legutóbbi megbízatása Magyarország lisszaboni nagykövetségének vezetése volt. Időközben dolgozott Mádl Ferenc néhai köztársasági elnök diplomáciai főtanácsadójaként (2001-2005) és Martonyi János volt külügyminiszter kabinetfőnökeként is (2011-2014). „Az évek során megszerzett diplomáciai tapasztalata kétségkívül hathatós segítséget nyújt majd az Egyetem nemzetköziesítésének folyamatában” – írta közleményében Koller Boglárka nemzetközi rektorhelyettes. Hozzátette: Breuer Klára megbízásával új szakasz kezdődik az intézmény nemzetközi kapcsolatainak fejlesztésében, amelynek során a nemzetközi rektorhelyettes, a Nemzetközi Igazgatóság vezetője, valamint a Nemzetközi Iroda vezetője, Kováts Antónia szoros együttműködésben kíván közreműködni a fenti célkitűzések megvalósításában.

Szöveg: Tasi Tibor