Új távlatok az NKE és a Pest Megyei Kormányhivatal együttműködésében

Kiterjeszti 2014 óta fennálló együttműködését a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Pest Megyei Kormányhivatal. A kapcsolat új távlatainak célja, hogy az NKE hallgatói elmélyítsék a tanulmányaik során szerzett tudást, valamint esélyt kapjanak a közigazgatásban, illetve a hivatalban való elhelyezkedéshez. A lehetőségeket Tarnai Richárd kormánymegbízott és Radich Orsolya főigazgató ismertették a Közszolgálati, HR és Integritás TDK rendezvényén.

Az együttműködés segítségével közelíteni lehet a hagyományos, egyetemi tudást és a terepen kialakult, praktikus tudástartalmat – mondta Kaiser Tamás. Az Államtudományi és Közigazgatási Kar dékánhelyettese szerint a kapcsolatnak hozadéka lehet hallgatóik személyes mentorálása is az ott dolgozók részéről. A Pest Megyei Kormányhivatal 200 helyszínen működik, amelyek fele a fővárosban, másik fele a megye többi településén található. A szakmai és igazgatási munkát több mint háromezer szakember végzi, iratmennyiségük hossza pedig akkora, mint a Budapest-Gödöllő távolság. A hivatal politikai irányítását a kormánymegbízott, a szakmai munkát a főigazgató látja el. Tarnai Richárd kormánymegbízott a hivatal szervezetének bemutatásakor egyebek mellett a hozzájuk tartozó kormányablakok munkáját emelte ki. Ezek az egységek ugyanis praktikus ügyintézést tesznek lehetővé az állampolgárok számára, hiszen egy helyen 2500 ügytípust lehet intézni. Pest megyében 29 kormányablak működik, de létezik a „gördülő közigazgatás”, vagyis a kormányablak busz is, amely a kistelepülések lakóinak nyújt segítséget többek között gyámügyi, szociális és oktatási ügyekben – tette hozzá Radich Orsolya. A főigazgató beszélt arról is, hogy 2013-ban az állami hivatalok közül elsőként nyerték el a családbarát munkahely címet, az ott dolgozó családosoknak ugyanis 4-6-8 órás, rugalmasan kezelt munkaidőt ajánlanak. A gyermeket vállaló és házasulandókat támogató juttatások pedig kiegészíthetik a bértáblában meghatározott járandóságokat. A kormányhivatal rugalmas, nyugalmas és kiszámítható jövőt kínál meglévő és leendő dolgozóinak – válaszolt a jelenlévők által feltett kérdésekre Tarnai Richárd, aki hozzátette: a hallgatók akár már a mesterképzés idején dolgozhatnak náluk, de számítanak rájuk a gyakornoki programban is. A kormánymegbízott az NKE-vel való kiváló együttműködést is említette, amely a már ott lévő hivatali munkatársaknak kínál továbbképzési lehetőséget.

Szöveg: Tasi Tibor

Címkék: kormányhivatal