Ludovika Szabadegyetem 2018/2019. II. szemeszter

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Szabadegyetem néven 2014 októberétől – hagyományteremtő céllal – olyan rendezvénysorozatot indított útjára, amely a hallgatók mellett a szélesebb közönségnek is betekintést kíván nyújtani.

A Ludovika Szabadegyetem programsorozat a 2018/2019-es tanév őszi szemeszterében is folytatódik.

A 2018/2019-es tanév őszi szemeszterének előadója: Kun Miklós Széchenyi - díjas történész. Az előadások megtartására, heti rendszerességgel, kedd esténként 18 órától kerül sor a Ludovika Campuson.

Az előadások  helyszíne: Ludovika Főépület  II. előadó  1083 Budapest, Ludovika tér 2.

Az előadásokra az alábbi linken lehet regisztrálni:

Előadó:

Kun Miklós

Széchenyi - díjas történész

2019. február 5. kedd

Az antifasiszta koalíció vezetőinek vitái a háború utáni berendezkedésről

2019. február 12. kedd

Szövetségesekből ellenségek: Angolszász hatalmak és a Szovjetunió szembefordulása egymással a világ valamennyi szegletében

2019. február 19. kedd

Churchill és Sztálin kötélhúzása: Kié legyen Magyarország? (Publikálatlan források nyomán)

2019. február 26. kedd

Már akkor is az olaj volt a legfőbb tét! A Kreml kísérlete Észak-Irán és Kurdisztán bekebelezésére

2019. március 5. kedd

Magyar kommunista politikusok Moszkva szolgálatában a Nyugat-Balkánon (1940-es évek)

2019. március 12. kedd

Miként nyilatkozott Friedrich Paulus és Stomm Marcel a Rajk-perről? Szovjet fogságba esett külföldi főtisztek publikálásra váró iratai

2019. március 19. kedd

A felvidéki és az erdélyi magyarság tragikus sorsa a nagy világégést követően

2019. április 2. kedd

A Marshall-terv létrejöttének titkai. Miként tervezte Sztálin megvalósítani saját „ellen Marshall-tervét”?

2019. április 9. kedd

Politikai perek a hidegháború éveiben Kelet-Európában a szovjet tanácsadók közreműködésével

2019. április 16. kedd

Ketyegő bombák a Szovjetunió keleti határainál. A kommunista Kína és Észak-Korea a Kreml szövetségesei, egyben potenciális ellenségei