Rektori látogatás Szolnokon

Deli Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rektora és Christián László r. dandártábornok, az NKE oktatási rektorhelyettese tettek látogatást delegációjukkal a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar (HHK) szolnoki campusának helyet adó MH 86. Szolnok Helikopter Bázison. A látogatócsoportot a Helikopter Bázis parancsnoka, Koller József dandártábornok, helyőrségparancsnok, Pohl Árpád dandártábornok, a HHK dékánja és Palik Mátyás ezredes, a HHK katonai repülési dékánhelyettese fogadták.

A látogatók tájékoztatást kaptak az állami légiközlekedési alapképzési szak állami légijármű-vezető szakirány gyakorlati repülő kiképzésének helyzetéről, a hallgatók felkészültségéről, valamint bemutatták számukra a Szolnokon folyó képzéseket és kutatási eredményeket. Továbbá betekintést kaphattak a Helikopter Bázis és az ott működő egyetemi tanszékek mindennapjaiba, megismerhették azok oktatási- és kutatási infrastruktúráját. Ezenkívül az Egyetem vezetői közvetlen közelről láthatták egy hallgatói gyakorlati kiképzési repülés főbb mozzanatait is.

Címkék: Deli Gergely