Amerikai ösztöndíjasok a Ludovikán

A The Hungary Initiatives Foundation (HIF) és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) közös szervezésében tartották meg múlt héten a Budapest Fellowship Program (BFP) orientációs hetének tematikus napját a Ludovika Campuson. A program kiemelt partnere a Nemzeti Közszolgálati Egyetem.

A BFP fő küldetése egy olyan amerikai kutatókból és szakemberekből álló hálózat kiépítése, melynek tagjai értik Közép-Európa stratégiai fontosságát, és a jövőben hidat építenek a régió és az Amerikai Egyesült Államok között. A programban Ryan Brockhaus arizonai globális biztonság szakértő az NKE-n végez majd kutatásokat az amerikai-magyar katonai együttműködés témájában, Stephen Sholl virginiai-texasi történész pedig a Ludovikán lesz elszállásolva. A múlt heti tematikus napon Breuer Klára köszöntötte a megjelenteket, így az ösztöndíjasok mellett Smith Lacey Annát, a HIF ügyvezető igazgatóját, valamint Zeöld Zsombort, a Budapest Fellowship Program igazgatóját. Az NKE nemzetközi igazgatója rövid ismertetőt tartott az intézmény történelméről, a magyar felsőoktatásban és közéletben betöltött szerepéről, valamint az elmúlt években megvalósuló infrastrukturális fejlesztésekről. A résztvevők ezt követően több előadást hallgathattak meg a magyar történelemről, különös tekintettel a huszadik század elejének történéseire, valamint a magyar-amerikai kapcsolatokra. Az ösztöndíjasok emellett egy campus bejáráson is részt vettek, amely során megismerhették az NKE történelmi hagyományait, valamint főbb létesítményeit. Az eseményen elhangzott: a vendégek a magyarországi tartózkodásuk során magyarul is tanulnak és remélik, hogy a Ludovika közösségében is gyakorolhatják megszerzett tudásukat.

Szöveg: Tárnok Balázs