Segítség a károlis hallgatóknak

Huszonöt, korábban a Károli Gáspár Református Egyetem Ráday utcai kollégiumában lakott hallgató költözhetett be ideiglenesen az NKE Diószegi Sámuel utcai kollégiumába, miután a január 23-i tűzeset következtében a IX. kerületi létesítmény teljesen használhatatlanná vált. Az NKE rövid időn belül ajánlotta fel üres kollégiumi helyeit a károsultak számára, és a most beköltöző hallgatókat újabbak követhetnek majd a következő hetekben. A befogadott lakók szabadon használhatják a teljes egyetemi infrastruktúrát, beleértve a sportolási lehetőségeket is. Mivel sokak személyes holmija is a tűz martalékává vált, korábban az NKE Egyetemi Hallgatói Önkormányzata az ELTE HÖK-kel közösen adománygyűjtést szervezett, amelynek eredményeként két doboznyi ruhát, ágyneműt és használati cikket juttattak el a károsultaknak.