NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
LUDOVIKA

A Miniszterelnökség csapata nyerte az I. Ludovika Újévi Kupát

Már a bemelegítés alatt látni lehetett, a fair play szellemében fognak pályára lépni az együttesek, de minden csapat  célja a győzelem. A kezdőrúgás előtt dr. Borók György, az Egyetemi Sportigazgatóság vezetője köszöntötte a résztvevő csapatokat. Kifejezte örömét, hogy a nemrég átadott Ludovika Arénában indíthatja el az Egyetem hagyományteremtő jelleggel ezt a tornát. A rövid beszédet követően a játékvezetők tisztáztak a csapatokkal néhány szabályt, majd ezt követően elkezdődhetett a nyitó mérkőzés, ahol az NKE csapata csapott össze a Parlamenti SE együttesével. Bár sokáig vezetett egyetemi csapatunk, végül az utolsó percekben tanúsított koncentrációhiány miatt 3-1-es vereséget szenvedett a parlamenti csapattól. Egy rövid szünetet követően egyből javíthatott volna együttesünk, de a jó játék ellenére a helyzeteket nagy részét nem tudták gólra váltani játékosaink, így 2-1 arányban újabb vereséget, ezzel pedig a harmadik helyet könyvelhettük el csapatunknak. A döntő mérkőzésen a Miniszterelnökség csapata 3-2-re diadalmaskodott a Parlamenti SE ellen, ezzel megnyerte az I. Ludovika Újévi Kupát.  A torna gólkirálya Bartos Zoltán, a Parlamenti SE játékosa lett, a legjobb kapus díjat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hálóőre, Horváth József érdemelte ki, míg a torna legjobb játékosa Orbán Balázs, a Miniszterelnökség együttesének tagja lett.

Gratulálunk a résztvevő csapatoknak, reméljük jövőre is találkozunk velük a Ludovika Arénában!