Újból az év hallgatói magazinja a Forum Publicum

Idén is megtartotta tavalyi első helyezését a DUE Médiahálózat által szervezett pályázaton a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói magazinja, a Forum Publicum. A legjobb hallgatói magazinért járó elismerést az Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon, a Tesla rendezvényközpontban vehették át megosztva a Debreceni Egyetem – Egyetemi Élet szerkesztőivel közösen. Az első díjjal az NKE magazinja olyan felsőoktatási intézmények hallgatói újságait utasította maga mögé, mint a Budapesti Corvinus Egyetem, vagy az Eötvös Loránd Tudományegyetem.

A Forum Publicum első lapszáma 2012 nyarán jelent meg, azóta több mint negyven lapszám, közel hetvenezer példányban került az olvasók kezébe. Az elmúlt hat év alatt ötvennél is több hallgató írása jelent meg hasábjain. Korábban több elismerésben is részesült a lap; 2017-ben ugyanebben a kategóriában első, 2016-ban második helyezést ért el, 2015-ben pedig elnyerte a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtó Egyesület Pro Sperare-díját, amivel a magazin látványos fejlődését, és a szerkesztőség hallgatói újságírás szerepét növelő munkáját értékelték.

Címkék: Forum Publicum