Tisztjelölti eskütétel az ORFK-n

Február 20-án a rendőr tisztjelöltek tettek esküt az ORFK Teve utcai épületének auditóriumában.

Az eskütételi ünnepségen dr. Janza Frigyes r. vezérőrnagy, az NKE Fenntartói Testületének Belügyminisztérium által delegált tagja, a rendőrség vezetői, valamint a Rendészettudományi Kar vezetői és munkatársai voltak jelen. Az esküt tett tisztjelölteknek Papp Károly r. altábornagy, országos rendőr-főkapitány azt mondta, hogy a rendőri hivatás iránti alázatot, a polgári lakosság szolgálatát várja el tőlük, egyúttal következetességet a bűnelkövetőkkel szembeni fellépésben. Felhívta a figyelmüket, hogy folyamatosan kísérjék figyelemmel a közbiztonság terén bekövetkező változásokat, és sajátítsák el a bűnügyi és határrendészeti ismereteket. Papp Károly megköszönte az egyetem és a kar vezetőinek a magas színvonalú képzést, és kijelentette, hogy a rendőrség a jövőben is minden segítséget megad ehhez a munkához. Dr. habil. Boda József ny. nb. vezérőrnagy, a Rendészettudományi Kar dékánja azt mondta, hogy a tisztjelöltek mostantól alkalmazhatók rendőrként, és más rendőr kollégákkal együtt szolgálatot is elláthatnak, elsődleges szolgálati kötelességük azonban a tiszti szolgálatra való felkészülés; az, hogy szellemileg, fizikailag, pszichikailag felvértezve jussanak el majd a tiszti fogadalomtételig. „Képezzék magukat, tanuljanak külföldön, mélyedjenek el egy önöket érdeklő témában, és váljanak annak szakértőjévé!” – mondta a dékán a tisztjelölteknek. Boda József végül megköszönte a Belügyminisztérium és a rendőrség vezetőinek az RTK munkájához nyújtott folyamatos támogatást.

Szöveg: Suba László

Címkék: 2018 eskütétel ORFK