Új tanév új épületekkel

•  dsc4881 2
  • Előző
  • Következő

Már a Ludovika Campus új épületeiben kezdte meg a tanévet a héten az NKE egyetemi polgárainak többsége. A Rendészettudományi Kar (RTK) és az Államtudományi és Közigazgatási Kar (ÁKK) hallgatói és oktatói birtokba is vették az új Oktatási Épületet, valamint az RTK speciális okozatási és kollégiumi épületét.

A hétvégén mintegy ezer hallgató már be is költözött az NKE kollégiumaiba. Ebből 590-en a pár évvel ezelőtt átadott Orczy úti létesítménybe, mintegy 300-an pedig az RTK új épületébe. A Rendészettudományi Kar elsőéves hallgatói jelenleg is öthetes alapkiképzésüket töltik a Farkasvölgyi úti campuson. Ők szeptember 24-én költöznek majd át a Ludovika Campusra. Az új Oktatási Épületet elsősorban az ÁKK és az RTK hallgatói használják majd, és itt alakították ki a két kar tanszékeinek, valamint igazgatási egységeinek irodáit is. Így mindkét kar dékáni hivatala is ebben az épületben található meg mostantól.

A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar hallgatói és oktatói továbbra is a Ludovika Főépületben, míg a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar egyetemi polgárai a Hungária körúti campuson folytatják munkájukat. Az intézmény idén létrejövő ötödik kara, a Víztudományi Kar képzései pedig ezt követően is Baján zajlanak majd.

Szöveg: Szöőr Ádám

Megosztás a Facebook-on